Достапни линкови

Пакистан: Изјава на екс пакистанската премиерка Беназир Буто


Поранешната пакистанска премиерка Беназир Буто изјави дека никогаш нема да се откаже од борбата против милитантите. Таа ова го рече по бомбашкиот напад врз нејзиниот конвој при што загинаа над сто и триесет луѓе. Буто која во четвртокот се врати во земјата по осум години егзил, најави дека ќе учествува на претстојните парламенатрни избори во земјата и покрај тоа што би можело да следуваат уште вакви напади.
XS
SM
MD
LG