Достапни линкови

Исламабад: Најмалку четири лица загинале во експлозија на бомба во близина на пазар


Пакистанската полиција соопшти дека во експлозија на бомба поставена во близина на еден пазар во северозападниот дел на земјата загинале најмалку четири луѓе, додека шестмина други биле повредени. Експлозијата се случила во провинцијата Балукистан каде што милитантите се борат за автономија од Пакистан.
XS
SM
MD
LG