Достапни линкови

Свет: Еврото постигна нов рекорд во однос на доларот


Еврото постигна најнов рекорд во однос на доларот и денеска на евро берзите се менува за 1,43 како последица на најновиот слаб економски извештај од Вашингтон. Вредноста на валутите е тема на денешниот годишен состанок на шефовите на Централните Банки на Г - 7. Европа е загрижена дека поскапувањето на еврото штети на извозот во Соединетите Држави и Кина додека тоа му погодува на американскиот извоз.
XS
SM
MD
LG