Достапни линкови

Индонезија: Околу 30 лица се удавија при потонување на брод


Околу 30 лица се удавија кога на само 500 метри од островот Сулавеси - Индонезија потона брод. Спасителите успеале да евакуираат 125 лица. Броските несреќи се чести во овој Архипелаг од 17 илјади острова, бидејки бродовите се главно преоптоварени.
XS
SM
MD
LG