Достапни линкови

Вашингтон: Посета на вице премиерот Зоран Ставревски


Вицепремиерто на Владата Зоран Ставревски од денеска ќе учествува на Годишните собранија на Светската банка и на Меѓународниот монетарен фонд во Вашингтон. Во рамките на посетата тој ќе оствари средби со високи претставници на двете меѓународни финансиски инсититуции ккао и билатерални средби со делегации од други земји, соопштија од неговиот кабинет.
XS
SM
MD
LG