Достапни линкови

Лондон: Посета на шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски


Министерот за надворешни работи на Македонија Антонио Милошоски кој од вчера престојува во дводневна работна посета на велика Британија и кралство Ирска денеска ке се сретне со претседавачот на Парламентарната група за проширување на Европската Унија Лорд Дабс, со министерот на Велика Британија за Европа Џим Марфи, како и со претседавачот на Комитетот за Унијата во Домот на Лордовите, Лорд Гринфил. Вчера Милошоски се сретна со преставнци на неколку британски парламентарни групи а теми на разговорите како што јави МИА биле македонските евроатлански интеграции, економски реформи во државта, разликите околу името со Грција и решавањето на финалниот статус на Косово.
XS
SM
MD
LG