Достапни линкови

Багдад: Седуммина ирачки полицајци загинале во експлозија на мина


7-мина ирачки полицајци загинале кога нивното возило налетало на мина кај градот Диванија, 180 километри јужно од Багдад. Изутрината во Багдад, во експлозија на бомба, загинале двајца ирачки цивили, а двајца биле поврдени.
XS
SM
MD
LG