Достапни линкови

Загреб: Поздравен изборот на Хрватска за непостојана членка на Советот за безбедност


Хрватскиот претседател Стипе Месиќ и премиерот Иво Санадер го поздравија изборот на нивната земја за непостојана членка на Советот за безбедност на ОН. Тоа е големо признание, но и голема обврска за Хрватска, истакнуваат тие. Нови непостојани членки на Советот за наредните две години станаа и Буркина Фасо, Костарика, Либија и Виетнам.
XS
SM
MD
LG