Достапни линкови

Рамала: Планираната конференција за Блискиот Исток ќе означи напредок за палестинска држава


Американскиот државен секретар Кондолиза рајс во Рамала изјави дека планираната конференција за Блискиот Исток ке означи напредок во воспоставување на палестинската држава. На заедничката прес конференција со палестинскиот лидер махмуд Абас таа истакна дека на претседатело Буш основанјето на палестинската држава му е мегу приоритетите во остатокот од мандатот.
XS
SM
MD
LG