Достапни линкови

Техеран: Денеска самит на земјите од каспискиот регион


Во Техеран денеска ке се одржи самит на земјите од каспискиот регион. Лидерите на Иран, Русија, азербејџан, Туркменистан и Казахсатн ке разговараат за прашањата важни за регионот и пошироко. Според најавите на крајот на средбата ке се потпише документ со кој претставниците од овие држави ке се обврзат за зачувување на мирот и безбедноста, како и за развој на мултиелатералната соработка.
XS
SM
MD
LG