Достапни линкови

Загреб: Почнува судењето на Бранимр Главаш


Во Загреб почнува судењето против Бранимир Главаш кој е обвинет дека наредил убиство и тортура врз етнички срби во Осијек за време на војната во почетокот на деведесетите години од минатиот век. Главаш ги отфрли обвинувањата и оцени дека судењето било политички мотивирано.
XS
SM
MD
LG