Достапни линкови

Газа: Кондолиза Рајс ќе се сретне со Махмуд Абас


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, на вториот ден од блискоисточната турнеја, ќе се се состане со палестинскиот претседател Махмуд Абас. Рајс ја подготвува Блискоисточната мировна конференција што треба да се одржи во идниот месец.
XS
SM
MD
LG