Достапни линкови

Москва: Поради силни врнежи од снег жителите на Москва без струја


Скоро четириесет илјади жители на Москва останаа без електрична енергија откако градот бил зафатен со силни врнежи од снег. Министерството за вонредни ситуации соопшти дека се преземале мерки за поправка на електричната мрежа.
XS
SM
MD
LG