Достапни линкови

Брисел: Српските и косовските преговарачи договорија нова рунда преговори на 22 октомври


Преговарачките тимови на Србија и Косово во Брисел се согласиле на нова рунда преговори за статусот на Покраината на 22 октомври во Виена. Во соопштението на Преговарачката тројка се наведува дека двете страни ги изнеле своите предлози за идниот статус на Косово, но не се споменува прогрес во преговорите.
XS
SM
MD
LG