Достапни линкови

Визбаден: Средба Ангела Меркел – Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин е во германскиот град Визбаден на средба со германскиот канцелар Ангела Меркел. Во фокусот на разговорите се економски и билатерални прашања, а ќе стане збор и за иранската нуклеарна програма, како и идниот статус на Косово.
XS
SM
MD
LG