Достапни линкови

Кабул: Најмалку деветмина загинати во напад на бомбаш самуибуец


Најмалку девет лица загинаа, а 29 се ранети во експлозија на бомбаш самоубиец која била активирана во близина на полициската станица во еден град во јужен Авганистан, соопшти командата на НАТО силите. Во несреќата се убиени двајца полицајци и седум цивили, а повредените се хоспитализирани.
XS
SM
MD
LG