Достапни линкови

Ерусалим: Посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американската државна секетарка Кондолиза Рајс е во посета на Блискиот исток со цел да помогне во подготовките на претстојната мировна конференција, која ќе се одржи во Вашингтон следниот месец. Израелските и палестинските преговарачи ќе се сретнат со цел да ги договорат клучните прашања за кои ќе се разговара на конференцијата. Палестинците сакаат конкретен распоред на времето за прашањата поврзани со судбината на Ерусалим и милионите палестински бегалци. Израел сака да ги ограничи овие теми во поопшти размери.
XS
SM
MD
LG