Достапни линкови

Сплит: Состанок Адриатик – Балтик – Атлантик


Во Сплит денеска се одржува состанок Адриатик – Балтик – Атлантик, на кој учествуваат министрите за надворешни работи и за одбрана на земјите членки на Јадранската Група, на Балтичките земји, претставници на Соединетите Држави и на земјите-членки на програмата Партнерство за мир. Главна тема е проширувањето на НАТО.
XS
SM
MD
LG