Достапни линкови

Иран: Хамнеи повика на бојкот на конференција за израелско – палестинскиот конфликт


Иранскиот верски лидер Али Хамнеи ги повика муслиманските земји да ја бојкотираат мировната конференција за израелско – палестинскиот конфликт, што на иницијатива на Соединетите Држави, треба да се одржи наредниот месец. Иран не го признава Израел.
XS
SM
MD
LG