Достапни линкови

Мјанмар: Масовни собири во организација на власта за подршка на воениот режим


Во главниот град на Мјанмар, Јангон, денеска се одржуваа масовни собири, во организација на власта, за подршка на воениот режим. Според извештаите на агенциите, учествувале околу 120 илјади луѓе, многумина доведени од други градови со паричен надомест, кои извикувале про-владини слогани.
XS
SM
MD
LG