Достапни линкови

Касписко Езеро: Најмалку 6 лица загинале при пад на азербејџански хеликоптер


Најмалку 6 лица загинале во падот на азербејџански хеликоптер во Касписко Езеро, при евакуацијата на болни луѓе од една нафтна платформа. Сеуште не се познати причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG