Достапни линкови

Хаити: Над 30 луѓе загинале во поплави


Над 30 луѓе загинале во поплавите, предизвикани од силните дождови на Хаити. Најтешко е погоден централниот дел на земјата. Силните дождови предизвикале многу проблеми и на Куба и Јамајка.
XS
SM
MD
LG