Достапни линкови

Багдад: Американските сили убиле 19 бунтовници и 15 жени и деца


Американските сили во Ирак убиле деветнаесет бунтовници и петнаесет жени и деца, јавуваат агенциите, додавајќи дека тоа се случило за време на воздушните напади северно од Багдад. Жалиме за убиените и повредени цивили, изјави потртпаролот на американската војска во Ирак мајор Бред Лајтон наведувајќи дека терористите во своите акции се почесто намерно ги доведуле во опасност ирачките жени и деца.
XS
SM
MD
LG