Достапни линкови

Туз: Едно дете загинало во бомбашки напад


Во денешниот бомбашки напад во едно детско игралиште во ирачкиот град Туз загинало едно дето, додека петнаесетина други биле повредени. Агнециите прецизираат дека бомбашот го активирал експлозивот кој бил поставен во кутија со чоколади и играчки.
XS
SM
MD
LG