Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност на ОН го осуди задушувањето демонстрациите во Мјанмар


Советот за безбедност на ОН го осуди задушувањето на про-демократските демонстрации од владата на Мјанмар. Во соопштението Советот за безбедност повикува на ослодување на политичките затвореници и ја повика владата на преговори со опозициониот лидер.
XS
SM
MD
LG