Достапни линкови

Исламабад: Најмалку 250 проталибански милитанти убиени во борбите со пакистанската армија


Најмалку 250 проталибански милитанти биле убиени во борбите со Пакистанската армија во последните неколку дена на границата со Авганистан. Според воени извори, притоа загинале и 45 војници, а 15 се исчезнати. Новинските агенции јавуваат дека во судирите имало и цивилни жртви.
XS
SM
MD
LG