Достапни линкови

Москва: Посета на францускиот претседател Никола Саркози


Францускиот претседател Никола Саркози престојува во Москва, каде што денеска ќе се сретне со својот руски колега Владимир Путин. Разговорите ќе бидат посветени на билатералните односи, како и на развојот на трговско- економската соработка.
XS
SM
MD
LG