Достапни линкови

Вашингтон: Посета на генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер


Висока делегација на НАТО, предводена од генералниот секретар Јап де хоп Схефер престојува во Вашингтон, каде што денеска ќе се сретне со американскиот државен секретар Кондолиза Рајс. Главни теми на разговорите се очекува да бидат ситуацијата во Авганистан и НАТО- кандидатурите на Македонија, Хрватска и Албанија.
XS
SM
MD
LG