Достапни линкови

Техеран: Делегација на Меѓународната агенција за атомска енергија во Иран


Делегација на Меѓународната Агенција за Атомска Енергија пристигна во Иран во рамките на последните напори да се одговори на прашањата околу збогатување на ураниумот и капацитетот на Техеран да направи атомско оружје. Иран тврди дека нукеларната програма има за цели цивилна употреба.
XS
SM
MD
LG