Достапни линкови

Баиџи: Најмалку 12 загинати во два напади со автомобили бомбa


Во два напада со автомобила бомби во Баиџи северно од Багдад загинале најмалку 12 а биле повредени десетици лица. Едниот авотмобил експлодирал пред куќата на шефот на локалната полиција а другата пред домот на племенскиот водач.
XS
SM
MD
LG