Достапни линкови

Пакистан: Четворица војници загинале во уривање на хеликоптер од придружбата на Мушараф


Четворица пакистански војници загинале при уривањето на хелкоптерот кој бил во придружба на претседателот Первез Мушараф при посетата на Кашмир. Причина за несреќата биле технички проблеми. Мушараф летал со друг хеликоптер и не е повреден.
XS
SM
MD
LG