Достапни линкови

Лондон: Гордон Браун ќе ги објави деталите од планот за делумното повлекување од Ирак


Британскиот премиер Гордон Браун денеска во парламентот во Лондон ќе ги соопшти деталите за планираното делумно повлекување на британски војници од Ирак. Браун, за време на минатонеделната посета на Ирак изјави дека илјада британски војници ќе бидат повлечени до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG