Достапни линкови

Москва: Средба Лавров - Ишингер


Претставникот на Европската Унија во меѓународната тројка за Косово, Волфганг Ишингер, денеска во Москва ќе разговара со рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров. По разговорите, не се предвидени изјави за новинарите.
XS
SM
MD
LG