Достапни линкови

Крендон: Припадник на полицијата убил шест млади лица


Припадник на полицијата во американскиот град Крендон, во државата Висконсин, убил 6 млади луѓе, а еден тешко ранил, пред да биде убиен од полицијата. Засега не се познати мотивите на напаѓачот за убиствата.
XS
SM
MD
LG