Достапни линкови

Грозни: Четворица руски полицајци убиени во напад на полициски конвој


Четворица руски полицајци биле убиени, а 10-мина биле ранети во напад врз полициски конвој на југот на Чеченија. Како што јавија руските медиуми, престрелки меѓу безбедносните сили и чеченските бунтовници имало и во саботата, при што бил убиен еден чеченец.
XS
SM
MD
LG