Достапни линкови

Приштина: Можна конференција за статусот на Косово?


Во продолжение на процесот за Косово кој го води преговарачката тројка на Контакт Групата, кон крајот на ноември може да се очекува и конференција според моделот Дејтон или Рамбује, пишува вчерашниот број на приштинскиот дневен весник Коха диторе повикувајѓи се на европски дипломатски извори.
XS
SM
MD
LG