Достапни линкови

Шангај: Победа на Кими Раиконен


Возачот на Ферари, Кими Рајконен победи на денешната трка за големата награда во Шангај. Возачот на Мекларен Мерцедес, британецот Луис Хамилтон ја напушти трката за Гран при на Кина, во 31 круг. Во моментот кога ја напушти трката Хамилтон беше втор, веднаш зад Рајконен, но пред неговиот клубски другар и двократен шампион, Фернандо Алонзо.
XS
SM
MD
LG