Достапни линкови

Приштина: Заменик шефот на УНМИК се сомнева во вистинитоска на снимките за АНА


Заменик шефот на УНМИК Стивен Шук изрази сомневање дека маскираните лица на ТВ снимките во последните денови се Албанска национална армија Ана, која е прогласена за терористичка организација, пренесува данеска приштинскиот весник Коха диторе.
Тој меѓутоа оцени дека без оглед на вистинитоста на снимките, емитуваниот прилог може да му штети на процесот на утврдувањето на статусот на Косово.
XS
SM
MD
LG