Достапни линкови

Кабул: Еден американски војни и четири цивили загинаа во бомбашки напад


Во самоубиствен бомбашки напад врз американски конвој во Кабул загинаа еден американски војник и 4 цивили додека еден војник е ранет, како и неколку цивили. Ова е трет самоубистен напад во Кабул за последниве 8 дена, а во претходните два загинаа над 40 луѓе.
XS
SM
MD
LG