Достапни линкови

Москва: Следната недела посета на Кондолиза Рајс и Роберт Гејтс на Русија


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс и секретарот за одбрана Роберт Гејтс во наредната недела ќе ја посетат Москва на разговори за планот на Соединетите Држави да инсталира анти-ракетен штит во Европа. Русија се противи на таквиот план со оценка дека тоа ќе го наруши стратешкиот баланс и ќе биде закана за нејзината безбедност.
XS
SM
MD
LG