Достапни линкови

Багдад: 25 бунтовници убиени во жестока престрелка


Американските сили во Ирак соопштија дека во жестока престрелка северно од Багдад, убиле 25-мина бунтовници. Целта на акцијата на сојузничките сили бил лидерот на група шиитски милитанти за кој се верува дека шверцува оружје од Иран. ПОлициски извори соопштија дека американските сили го бомбардирале градот Калис и оти меѓу загинатите имало и цивили.
XS
SM
MD
LG