Достапни линкови

Брисел: Посредничката тројка за Косово ќе поднесе извештај до земјите членки на ЕУ


Волфганг Ишингер, претставникот на Европската унија во посредничката тројка денска ке поднесе извештај на амбасадорите на 27 земи членки на Унијата за преговорите мегу Белград и Приштина за статусот на покраината.
XS
SM
MD
LG