Достапни линкови

Брисел: Средба на Схефер - Црвенковски


Македонската интеграција во НАТО тема на денешната средба во Брисел на претседателот Бранко Црвенковски со генералниот секретар на Алијансата јаап де хоп Схефер. Со оваа средба шефот на државава ја заокружува тридневната поста на Брисел.
XS
SM
MD
LG