Достапни линкови

Москва: Одбележување на 50 годишнината од лансирањето на сателитот ,,Спутник“


Денеска се одбележува 50 годишнината од лансирањето на сателитот ,,Спутник,, со што Советскиот Сојуз стана првата земја која лансирала сателит во Земјината орбита. По тој повод Обединетите Нации почнуваат со одбележувањето на Светската недела на вселената.
XS
SM
MD
LG