Достапни линкови

Багдад: Полскиот амбасадор во Ирак полесно повреден во експлозија на автомобил бомба


Полскиот амбасадор во Ирак Едвард Пјетржик заедно со уште четворица други бил полесно повреден, а едно лице загинало во денешната експлозија на автомобил бомба во Багдад, соопшти ирачката полиција. Нападот се случил во багдадскиот кварт Карада, а полскиот амбасадор веднаш бил префрлен во американската болница во главниот ирачки град.
XS
SM
MD
LG