Достапни линкови

Лондон: Ел Барадеи го повика Иран да одговори на клучните прашања за нуклеарната програма


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мухамад ел Барадеи го повика Иран да одговори на клучните прашања за неговата програма за збогатување ураниум или ќе се соочи со нови санкции од Обединетите нации. Тој во интервју за Фајненшал Тајмс изјави дека краен рок за тоа е дваесет и втори ноември за кога е закажан состанокот на советот на Меѓународната агенција за атомска енергија.
XS
SM
MD
LG