Достапни линкови

Кабул: Најмалку 12 загинати во самоубиствен напад


Најмалку 12 луѓе загинале во денешниот самоубиствен напад во автобус во Кабул, соопшти авганистанската полиција. Во автобусот имало полицајци и цивили, а одговорноста за нападот ја превзедоа талибанците. Во саботата во сличен напад во автобус во Кабул, загинаа 30 лица.
XS
SM
MD
LG