Достапни линкови

Лисабон: Министерот за внатрешни работи Јанкуловски на состанок на министрите на ЕУ


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, од денеска присуствува на дводневниот неформален состанок на министрите за внатрешни работи и правда на Европската Унија кој се одржува во Лисабон .Тема на состанокот организиран од португалското претседателствотп со Унијата е „Превенција од тероризам“.Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, Јанкуловска покрај излагањето на првата сесија, ќе оствари билатерални средби и со повеќе колеги од земјите членки на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG