Достапни линкови

Скопје: Посета на генералниот секретар на ОБСЕ Марк Перин де Бришамбо


Генералниот секретар на ОБСЕ, Марк Перин де Бришамбо денеска престојува во Скопје.Според најавите, тој ќе се сретне со шефот на државата Бранко Црвенковски, со претседателот на македонското Собрание, Љубиша Георгиевски, со премиерот Никола Груевски и со вицепремиерот Имер Алиу.Повод за неговата посета е 15 годишнината од основањето на набљудувачката мисија на ОБСЕ во Скопје.
XS
SM
MD
LG