Достапни линкови

Пекинг: Уште една рунда преговори за нуклеарната програма на Северна Кореја


Во Пекинг е во тек уште една рунда од преговорите за запирање на нуклеарната програма на Северна Кореа. Американскиот преговарач Кристофер Хил изјави дека држави вклучени во разговорите влегле во исклучително важна фаза на одлука. Според договорот постигнат во февруари годинава Северна Кореа се обврза дека ќе ги затвори своите нуклеарни постројки доколку за тоа добие енергија од странство.
XS
SM
MD
LG